آسمان مجازی

خانه آسمان مجازی

سقف کاذب ( آسمان مجازی ) چیست :

همه ما با سقف های کاذب یا آسمان مجازی و انواع آن کم و بیش آشنایی داریم و می دانیم که سقف کاذب, سقف دومی است که پایین تر از سقف اصلی ایجاد شده و به سقف اولیه و دیوارهای اطراف متصل شده و بار آن توسط سازه اصلی تحمل می شود, به طور کلی موارد عمده کاربرد سقف کاذب عبارت هستند از : عبور تاسیسات, آکوستیک کردن, موارد دکوراتیو سبک کردن ساختمان در برج ها, هدایت و جلوگیری از اتلاف حرارت و رطوبت, نورپردازی مناسب با شرایط کار و زندگی و …

سقف کاذب انواع مختلفی دارد مثل : سقف کاذب با رابیتس و اندود, سقف کاذبآکوستیک, سقف کاذب آلومینیومی و …

نسل جدید سقف های کاذب به نام آسمان مجازی معروف شده اند.

 فلسفه وجودی آسمان مجازی :

با توجه به این که زندگی در محیط شلوغ و آلوده شهری تاثیر ناخودآگاه و بسیاری در برهم خوردن آرامش روحی و روانی ساکنان شهر نشین دارد, استفاده از عواملی که این تاثیر مخرب را ( هر چند کم ) کاهش دهد ضروری است.

یکی از عوامل کاهنده اضطراب و خستگی روحی ناشی از محیط خارج خانه, طراحی هوشمندانه و آرامش بخش محیط داخلی منزل ( یا محیط کار ) یا به اصلاح دکوراسیون داخلی است و باز از عوامل دستیابی به یک دکوراسیون مطلوب, استفاده بهینه از المان هایی است که با تاثیر مستقیم و یا غیر مستقیم خود بر افراد تا حد امکان آرامش بصری و در نتیجه آرامش روحی را به دنبال دارد.

با توجه به این که این نوع از سقف کاذب هم سو با فطرت طبیعت گرا و آزاد روح انسان ها است و تا حدودی طراحی های خشک و بی روح این صنعت را باورپذیر کرده است.

     

آسمان مجازی چیست ؟

آسمان مجازی نسل جدید سقف های کاذب می باشد که با ترکیب انواع دیگر سقف های کاذب و در کنار آن ها کاربرد دارد.

همچنین این سقف شیوه ی جدیدی در نورپردازی محیطی محسوب می شود.

این نوع سقف ها دارای سه قسمت کلی است :

شرح جزییات سازه ای :

  1. سازه نورپردازی : یکی از عوامل موثر در جلوه دادن نمای این نوع سقف, نورپردازی مناسب و کاملا اصولی آن است. سازه نورپردازی اولین بخش آسمان مجازی است که به سازه اصلی ( سقف اصلی ) متصل خواهد شد. به طور کلی از سه نوع المان جهت ایجاد نور مطلوب استفاده می شود :
  • نور پردازی با استفاده از لامپ های FPL
  • نورپردازی با ایتفاده از لامپ های T4 – T5
  • نورپردازی با استفاده از لامپ های ال ای دی

2.  سازه سقف  کاذب : بخش دوم آسمان مجازی است که بعد از سازه نورپردازی و با یک فاصله اصولی ( برحسب نوع نورپردازی ) اجرا می گردد. این سازه با توجه به سلیقه و بودجه مشتری دارای تنوع فراوانی است.

بدین صورت که محیط مورد نیاز با انواع موجود در سقف کاذب دکور گردیده و فقط در فضایی که آسمان مجازی اجرا خواهد شد از سازه سپری با ابعاد قابل اجرا ( 30*30 – 60*60 – 120*60 ) استفاده می کنیم.

3. تایل آسمان مجازی :وجه تمایز این نوع سقف با سایر سقف های کاذب ( مزیت اصلی آن ) تایل های آن می باشد. به این صورت که روی تایل های آن تصاویر بسیار با کیفیتی که ترکیبی است ازآسمان با المان های طبیعی مثل ابر ( در حجم های قابل انتخاب یعنی مثلا آسمان ابری یا صاف ) درخت ( در انواع مختلف : افرا – کاج – شکوفه – پاییزی و … ) پرندگان ( کبوتر – طوطی – پرندگان شکاری ) وحتی المان های غیر طبیعی ( مثل هواپیما – بالن و … ), مطابق با سلیقه مشتری و با توجه به طرح های موجود روی تایل ها چاپ می گردد.

تعداد تایل ها با توجه به فضا و بودجه مشتری قابلیت انتخاب و سفارش دارد. بعد از انتخاب طرح مورد علاقه ( یا ویرایش طرح به سلیقه مشتری ), طرح روی تایل ها چاپ گردیده و به صورت پازل ( در سازه سقف کاذب اجرا شده در مرحله دوم ) به آسانی جاگذاری می گردد.

4. الویتور (elevator) :

المانی است که باعث جداسازی تایل ها از سازه سقف کاذب می می گردد و دلیل استفاده از آن, قرارگیری کاملا یکنواخت و بدون روزنه تایل ها بر روی سازه سقف کاذب است که این امر در زیبایی کار تاثیر به سزایی دارد.البته لازم به ذکر است استفاده از الویتور بنا به درخواست مشتری, اختیاری است و اجزای اصلی آسمان مجازی محسوب می شود.

در نهایت آسمان شما حاضر است و با روشن کردنش میتوانید از آن لذت ببرید.