آشپزخانه

خانه آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

در میان فضاهای متفاوت خانه جایی که کمترین توجه در امر دکوراسیون به آن میشود آشپزخانه است که از سوی طراحان داخلی “”قلب خانه”” لقب گرفته است.

با این که امروزه آشپزخانه به دلیل میزان وقتی که اعضای خانواده در آن سپری میکنند یکی از اصلی ترین فضاهای خانه محسوب میشود ولی همچنان تمرکز اعضای خانواده در ایجاد فضایی مطلوب برای زندگی متوجه اتاق نشیمن است.

اگر کمی با دقت و حوصله به این موضوع بنگرید متوجه خواهید شد که چرا این سال ها حضور خانواده ها در رستوران ها پررنگ تر از سابق شده است. وقتی کدبانوی منزل مجبور به کار در یک آشپزخانه ی معمولی و غیر جذاب است چطور میتواند برای پخت و پز حوصله به خرج دهد.

شیشه بین کابینت آشپزخانه

همان طور که برقراری تناسب میان دو عنصر رنگ و نور در کارکرد مناسب, زیبایی بصری, هارمونی فضایی و انتقال انرژی مثبت دیگر اتاق های منزل نقش دارد, در این مکان از خانه نیز نوع رنگ بندی اتاق ها و استفاده از نور طبیعی کمک بزرگی به مطلوبیت فضا می کند.

پیشنهاد طراحان داخلی در طراحی آشپزخانه مدرن استفاده از رنگ های روشن و درخشان نظیر نارنجی, قرمز, زرد و سبز است که حس زنده بودن و شکوه را برای این قسمت به ارمغان می آورند. این حس تقابل رنگ های دیوار ها و وسایل است.

شیشه کابینت آشپزخانه

رنگ آمیزی

هرگاه احساس کنید نیاز روحی جدید در محل پخت و پز دارید به آسانی می توانید دیوارها را با رنگ مورد علاقه تان بپوشانید. نخست کل دیوارها را به رنگ سفید یا کرم بسیار روشن در آورید. دقت کنید زیرسازی رنگ ها به درستی صورت گیرد و سطح دیوار صاف و یکدست باشد سپس, نوارهای باریکی از کاغذ تهیه کنید و درون آنها را با تیغ ببرید. این نوارها را روی دیوارها قرار دهید و درونشان را رنگ آمیزی کنید.مثلا اگر زمینه اصلی کرم رنگ است, میتوانید برای نوارها از رنگ سفید استفاده کنید.

 

شیشه بین کابینت یاسی آشپزخانه

پس از اینکه رنگ خشک شد, نوارها را به صورت افقی قرار دهید تا خطوط افقی را نیز روی دیوار پدید آورید. برای اینکه خطوط صاف و موازی باشند, دقت بسیاری لازم است. برای این منظور میتوانید مثلا برای کشیدن خطوط عمودی, بالا و پایین دیوار را به فاصله های 10 سانتی متری علامت گذاری کنید تا بتوانید نوارها را دقیقا موازی هم قرار دهید. جدا از نحوه رنگ آمیزی و تامین روشنایی که به وسیله هالوژن, لامپ های فلور سنت, چراغ های آویزان روی پیشخوان و نصب پرده در آشپزخانه های مشرف به فضای بیرونی انجام میگیرد توجه به چیدمان وسایل محیطی در ایجاد فضایی که بتوان بدون دغدغه در آن به فعالیت پرداخت نیز اهمیت ویژه ای دارد.

 

 

مدرن آشپزخانه

 

لوکس آشپزخانه

انواع مدل های آشپزخانه

معمولا آشپزخانه ها به صورت باریک مستطیلی شکل, راهرویی, ال شکل و یو شکل و اوپن تعبیه شده اند. آشپزخانه های باریک مستطیلی شکل: در این آشپزخانه ها معمولا امکان اختصاص تنها یک دیوار طولی به کابینت بندی و همچنین مراکز اصلی یاد شده وجود دارد و دیوار طولی دیگر نقش محدود کننده فضا را داشته یا در آشپزخانه های سیستم باز پیشخوان غذاخوری در آن در طول این مستطیل کم عرض واقع میشود.

 

شیشه بین کابینت خاص آشپزخانه

آشپزخانه راهرویی : این آشپزخانه همان شکل و فرم نمونه قبلی را داشته ولی به جهت عریض تر بودن ایت مستطیل, امکان اختصاص دو طول آن به مراکز یاد شده وجود دارد.

آشپزخانه راهرویی

آشپزخانه ال شکل : در چنین آشپزخانه ای یک عرض و یک طول مستطیل به کابینت  بندی و همچنین مراکز پخت و پز میتواند اختصاص یابد.

ال آشپزخانه

آشپزخانه یو شکل : این نقشه ایده آل ترین فرم برای مثلث کار در آشپزخانه است به این ترتیب که هر راس مثلث میتواند روی یک ضلع مستطیل واقع شده و در صورتی که فواصل این سه راس با هم یکسان باشند, مثلث متساوی الاضلاع ایجاد میشود. در نتیجه برای فرد نیز حرکت مابین مراکز با طی مسیری یکسان امکان پذیر بوده و به این طریق بازدهی کار نیز سریع تر و ایده آل تر خواهد بود.

آشپزخانه یو

رنگ آمیزی

از شیشه های لاکوبل رنگی میتوان در طراحی کابینت های آشپزخانه و دیزاین بین کابینت استفاده کرد. شیشه رنگی امروزه میتواند جایگزین خوبی برای کاشی و سرامیک باشد چون به صورت تایل های بزرگ تولید می شود.

شیشه رنگی لاکوبل در دو نوع شفاف و مات مورد استفاده قرار میگیرد که نوع مات آن به نام شیشه متلوکس استفاده می گردد.

شیشه بین کابینت آشپزخانه

شیشه بین کابینت بژ آشپزخانه

شیشه بین کابینت قرمز آشپزخانه

این ترکیب رنگ شاد و مرفح است. شیشه رنگی نارنجی تند به همراه صورتی کثیف زمانی که با کابینت یا با کفپوشی از جنس بامبو هم نشین می شود زیبایی چند برابر پیدا میکند. بهتر است در استفاده از این پالت رنگی شاد از یکی از رنگها به مقدار کم و به عنوان رنگ چاشنی در قالب اکسسوری استفاده کنید.

شیشه بین کابینت سفارشی آشپزخانه

برای رنگ آمیزی فضای آشپزخانه در گذشته از رنگ های گرم و اشتها برانگیز مانند زرد و نارنجی استفاده میشد اما امروزه به دلیل تمایل مردم به مصرف غذای کمتر استفاده از رنگ آبی در این فضا به شدت گسترش یافته است. در عین حال از آنجایی که استفاده از رنگ سفید و تناژهای مختلف رنگ طبیعی برای کابینت های آشپزخانه می تواند به عنوان پس زمینه بسیار زیبایی برای این رنگ ها محسوب میشود. در آشپزخانه های روستیک و کانتری میتوان از آبی روشن و در آشپزخانه های مدرن میتوان آبی نیلی یا تیره را به خوبی با بقیه بخش های فضا هماهنگ کرد.

شیشه بین کابینت آبی کاربنی آشپزخانه

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعت تکمیلی با کارشناسان ما و با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.