آینه کاری و آینه های رنگی

خانه دسته‌بندی نشده آینه کاری و آینه های رنگی
+

آینه کاری و آینه های رنگی

سمبل آب و آینه در ایران باستان به معنی پاکی و روشنایی است و حضور آن نیز در معماری بناها به احتمال زیاد به عنوان تداعی کننده همین امر می باشد.
در گذشته آینه از دیگر کشورها همچون هلند به ایران وارد می شد و بنا به علل متفاوت در حین جا به جایی آسیب می دید یا به طور کلی می شکست.
هنرمندان ایرانی نیز بنا به ذهن اقتصادی خود و خلاقیت سرشارشان به این نتیجه رسیدند که قطعه های شکسته آینه را با به وجود آوردن هنر آینه کاری به کار گیرند.

هنر آینه کاری

هنر آینه کاری از جمله هنرهایی می باشد که به وسیله های گران و نادر احتیاجی ندارد، بلکه با داشتن وسایلی ساده همچون یک میز کار عادی، قلم مو برای طراحی، الماس آینه تراش، خط کش و گچ نرم، سیریش، چسب چوب جهت چسباندن قطعات آینه و کاردک کوچکی انجام می گیرد.
از جمله خصوصیات ویژه هنر آینه کاری این است که می شود آن را بر روی انواع سطوح همچون دیوارها یا سقف های سیمانی، رنگ روغنی، کاهگلی، فلزی، MDF، چوبی، گچی و سرامیکی پیاده کرد و به زیر سازی های مخصوص و سختی برای نصب احتیاج ندارد.

آینه رنگی

طی چند سال اخیر استفاده از شیشه رنگی تحت عناوین و انواع متفاوت من جمله پارتیشن های شیشه رنگی، دیوار پوش شیشه رنگی، شیشه رنگی لاکوبل و غیره در منازل و ادارات کاملا مدرن روی بورس افتاده است و دیگر شیشه رنگی تنها معنی ارسی ها، سه دری و پنج دری های قدیمی را تداعی نمی کند.
اکنون نیز آینه ها در رنگ های مختلف برای خانه های مدرن در ابعاد و اندازه های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.
همچنین از تکه های محدود آینه رنگی در بین نمای اصلی آینه کاری استفاده می شود که جذابیت آینه کاری را دو چندان می کند و طرح آن را از شکل یکنواخت خارج می کند.

شما مشتریان گرامی می توانید برای اطلاع از قیمت شیشه رنگی با مجموعه بیتا جام در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *