دکوراسیون حمام

خانه دکوراسیون حمام

دکوراسیون حمام

امروزه حمام یکی از مهم ترین مکان های خانه به شمار میرود, تا آنجا که یکی از عوامل مهم قیمت گذاری منازل و درجه بندی آن ها نوع ادوات و مصالح مورد استفاده در ساخت و دکوراسیون حمام به شمار می رود.

شیشه رنگی حمام نیز به عنوان دیوارپوش به جای کاشی و سرامیک در دکوراسیون حمام بسیار موثر, زیبا و خیره کننده میباشد.اما آنچه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد محل استقرار آن در واحدهای مسکونی و نحوه ی دکوراسیون است.

دکوراسیون حمام خاص و زیبابهترین محل برای حمام, در مجاورت اتاق خواب و سرویس بهداشتی ( در صورتی که داخل آن ها حمام نباشد ) است.

اگر خانه دارای اتاق کمکی نباشد یا آشپزخانه آن کوچک باشد میتوان از فضاها و اتصالات حمام برای قرار دادن ماشین های لباسشویی و سبد لباس استفاده کرد.

دکوراسیون حمام شیشه ای

ابعاد و اندازه مناسب

وان های شستشو باید به اندازه های مناسب باشد. لوازم و وسایل هم سطح از لحاظ صرفه جویی در فضا و راحتی تمیز کردن مناسب هستند. توجه داشته باشید که وان های دوتایی حمام با عرض یک متر و بیست سانتی متر اجازه حرکت آزادانه بازو ها را به فرد هنگام شستشو نمیدهد, بنابراین طراحی دو وان, نصب جا حوله ای بین دو طرف آن بهتر است.

حمام های دارای سرویس بهداشتی و دستشویی اتاق های کاملی هستند که با داشتن امکانات و وسایل بهداشتی نیاز های ساکنین را برآورده می کنند. به هرحال, در طراحی یک نقشه, برای حمام و سرویس بهداشتی باید دو اتاق مجزا و قابل قفل شدن اختصاص داد که این امر در ساختمان های مسکونی با بیش از پنچ نفر حیاتی است.

دکوراسیون حمامبرای صرفه جویی در هزینه و به دلایل فنی, حمام, سرویس بهداشتی و آشپزخانه باید طوری طراحی شوند که بتوانند از یک لوله کشی تاسیساتی استفاده کنند در خانه های چند طبقه, دیوارهای حمام ها و سرویس های بهداشتی درست بالای یکدیگر قرار می گیرند که این امر باعث کاهش هزینه ها شده و از لحاظ عایق بندی صدا بسیار ضروری است. حمام و سرویس بهداشتی باید در جهت شمال ساخته شوند و به طور عادی و طبیعی تهویه شده و روشنایی داشته باشد.

دکوراسیون حمام

میزان دمای مناسب

در اتاق های داخلی حداقل چهار بار تعویض هوا در هر ساعت لازم اسن برای راحتی, دمای حمام باید بین بیست و دو تا بیست و چهار درجهه سانتی گراد باشد.

دمای بیست درجه سانتی گراد برای سرویس بهداشتی داخل منازل مناسب است.

این میزان دما نسبت به دمای سرویس ها بهداشتی در ساختمان های اداری که بین 15 تا 17 درجه سانتی گراد است بسیار بالاتر است.به دلیل بالا بودن رطوبت در حمام ها, باید تمام منافذ حمام را به دقت درزگیری کرد.به خاطر رطوبت بالا و فشار هوا, سطوح داخل حمام  باید به راحتی تمیز شوند و دیوارها و سقف های گچی باید در برابر رطوبت مقاوم باشند. کفپوش های حمام باید از لیز خوردن افراد جلوگیری کنند.

دکوراسیون حمام سفید و مشکیاستفاده از شیشه رنگی حمام برای دکوراسیونی زیبا و لوکس

دکوراسیون حمامشیشه رنگی حمام نیز به عنوان دیوارپوش قابل استفاده میباشد