دکوراسیون ورودی ساختمان

خانه دکوراسیون ورودی ساختمان

دکوراسیون ورودی ساختمان

دکوراسیون ورودی ساختمان هر خانه ای به نوعی معرف دیگر قسمت های خانه است و از آنجایی که هر فرد در بدو ورود به خانه اولین چیزی که مشاهده می کند دکوراسیون ورودی است به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است و تا حد زیادی میتواند ذهنیت و برداشت اولیه افراد را در خصوص دیگر قسمت های خانه شکل دهد.

در خارج از خانه ممکن است هوا, تاریک و سرد و خصمانه باشد, اما در داخل خانه محیط گرم و روشن و آرام
حکم  فرما باشد. مژده ی ورود به همچین فضایی باید زمانی که فرد از فضای بیذون وارد خانه می شود به او داده شود تا وی در هنگام ورود آرامش بگیرد.

نور

اگر قرار باشد ورودی خانه نیز کم نور و سرد باشد فرد هنگام ورود هم چنان احساس رخوت و ناراحتی بیرون را به همراه خواهد داشت و هیچ احساس آرامشی به وی القا نمی شود و حتی اگر دیگر قسمت های خانه گرم و روشن باشد, باز هم فرد به همان حالت باقی خواهد ماند.

طف وسیعی از کفپوش های مناسب برای ورودی خانه وجود دارد. برای مثال انواع سنگ ها از قبیل مرمر و کفپوش های چوپی, انواع کاشی,سرامیک و همچنین شیشه رنگی ها که بسته به سبک مورد نظر خواه سنتی و خواه مدرن, می توانید یکی از آن ها را برای دکوراسیون ورودی خانه خود انتخاب کنید.

نور نقش مهمی در ایجاد احساس ها و حالت های خوب در فضای ورودی خانه دارد. نورپردازی ورودی در عین روشن بودن باید دارای نوعی لطافت باشد تا وقتی فرد به عنوان مثال در تاریکی شب از بیرون وارد خانه می شود نور شدید چشم وی را آزار ندهد اما از روشنایی داخل لذت برده و به آرامش برسد. استفاده از آباژور در کنار یک نورپردازی سقفی می تواند ایده آل و مناسب باشد.

اگر کت ها و پالتو ها را در آویزهایی با فضایی در بسته می آویزید باید توجه کنید که فضا دارای تهویه کافی باشد تا رطوبت لباس هایی که احتمالا به سبب باران خیس شده اند از بین برود و خشک شوند. آینه دیواری نیز یکی از عناصر بسیار مهم و ضروری در فضای ورودی است. زیرا فضا را بزرگتر نشان داده, به نورپردازی کمک کرده و میتوانی هنگام بیرون رفتن از خانه مروری بر وضعیت ظاهری خود داشته باشید.