رنگ قرمز در شیشه

خانه دسته‌بندی نشده رنگ قرمز در شیشه
+

رنگ قرمز در شیشه

همه ی ما می دانیم اصلی ترین رنگ در شیشه رنگی ها رنگ قرمز است که باعث جذابیت و زیبایی آن می شود. در زمان گذشته درست کردن رنگ قرمز زیبا و خاص مشکل بود. به همین دلیل قیمت شیشه رنگی لاکوبل بالا بود.

یکی از مشکلات گذشته در گرانی رنگ قرمز شیشه رنگی

اغلب شیشه های رنگی مدت زیادی را در مقابل اشعه های خورشید مقاومت نمی کردند و در نتیجه زیبایی شیشه رنگی از بین می رفت. برخی از رنگ ها طی گذشت زمان تیره یا بسیار روشن می شدند و یا به طور کلی رنگشان تغییر می کرد و برخی به کل محو و شفاف می شدند.
صنعتگران در کشورهای مختلف سعی کردند شیشه قرمز رنگی بسازند که طی سالیانی که در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار می گیرد، رنگ خود را حفظ نماید و حتی یک ذره هم تغییر رنگ نداشته باشد.
پس از سال ها به صورت کاملا اتفاقی، با افزودن مقدار بسیار کمی طلا به شیشه، رنگ قرمز پایداری ایجاد شد. این عمل باعث بالا رفتن قیمت شیشه قرمز رنگ شد اما بالاخره شیشه رنگی قرمز مقاوم ساخته شد. حتی این روزها در عصر تکنولوژی و ساخت و ساز، شیشه های قرمز رنگ گران تر از سایر انواع شیشه رنگی می باشند.

ویژگی خاص شیشه رنگی

شیشه های رنگی تاثیر قابل توجه ای در دریافت نور و انرژی دارند به این شکل که هم از امواج گسیل شده که دارای طول موج بالا بوده، به داخل جلوگیری می کنند و هم این که از عبور انرژی در محدوده مرئی جلوگیری می کنند.

در زمان گذشته هنگام ساخت شیشه رنگی به این نکته توجه نداشتند که طیف های نوری فرابنفش و فرو سرخی که در شیشه های رنگی به کار گرفته می شد با حساسیت بینایی انسان ها سازگار نبود.
اما امروزه با در نظر گرفتن تنوع های که در شیشه های رنگی وجود دارد می توان طیف های متعددی را در نما ها بکار برد به گونه ای که با حساسیت های چشمی نیز مطابقت داشته و همچنین از تاریک بودن فضا نیز بکاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *