شیشه‌ های کلیسا

خانه دسته‌بندی نشده شیشه‌ های کلیسا
+

شیشه‌ های کلیسا

همانطور که می دانید کلیسا مکانی عرفانی و مقدس است و از این رو این مکان باید زیبا و دلنشین باشد تا حتی افرادی که مذهب متفاوت دارند با ورود به این مکان حسی خوب داشته باشند.
تحقق این حالت نورانی و شفاف تنها به دستان معماران اتفاق می افتد.
شیشه های رنگی استفاده شده در کلیسا صمیمیت حرم یا زیارتگاه را نشان می دهد.
جالب است بدانید که رنگ آبی در کلیسا بیشترین استفاده را دارد و رنگ های قرمز و زرد و سبز کمتر به کار می ‌روند. رنگ آبی در شیشه بندهای قرون وسطی، نماد روشنایی است و آرام‌ بخش می باشد.

شیشه رنگی در کلیسا نماد چیست؟

شیشه های رنگی و شکشته شده که در کنار هم قرار گرفته است در کلیساها نماد خامی دنیای برون نیست بلکه امید و سعادت ابدی است. چنانچه قدیس بوناونتور شرح و تقریر کرده‌ است تجزیه‌ ی نور واحد به واسطه ‌ی ماده‌ های رنگارنگ شیشه‌ ها، یادآور وجود شناسی نور الهی است.
این روزها در مساجد و مراکز زیارتی هم شاهد شیشه رنگی لاکوبل هستیم که ایجاد نور در تکه های شیشه رنگی باعث زیبایی و دلنشین کردن فضا می شود. اگر به دنبال خرید شیشه رنگی برای منازل خود هستید بهتر است از مراکز قابل اعتماد مانند مجموعه ی بیتاجام خریداری کنید. تمام محصولات این مجموعه از جمله شیشه رنگی لاکوبل و انواع رنگ های شیشه رنگی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

اولین کلیسا با شیشه رنگی در چه زمانی بود ؟

شاید برای شما هم سوال باشد که اولین کلیسا با شیشه رنگی در چه زمانی بود ؟ در نیمه ‌ی اول قرن دوازدهم کلیسایی در نزدیکی پاریس وجود داشت که راهب بزرگ کلیسای سنت دنی اعتقاد داشت احساس بشر می ‌تواند به سوی چیزی که ورای ماده است هدایت شود و بیان می کرد این شیشه ها فراخوانی مستقیم به سوی روحانیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *