شیشه ترنسپرنت

خانه شیشه ترنسپرنت

شیشه ترنسپرنت چیست

شیشه ترنسپرنت به شیشه هایی گفته می شود که علاوه بر داشتن خاصیت شفاف بودن شیشه و قابل دیده بودن اجسام از هر دو طرف جسم, رنگی نیز هستند.

شیشه ترنسپرنت رنگ های متنوعی مانند : قرمز – آبی – سبز – لیمویی – زرد – حنایی و … دارد که می توان در هر نوع مکان متفاوت و خاصی با هر نوع سلیقه و خواسته ای از این نوع شیشه ها استفاده کرد .

استفاده از این نوع شیشه ها بیشتر حال و هوای سنتی و قدیمی را ایجاد می کند.

شیشه رنگی ها و طرح دار ما را یاد معماری زیبا و رنگی ایرانی می اندازد. این پنجره ها را بیشتر در اماکن تاریخی, مساجد و خانه های قدیمی ایرانی دیده ایم که با تابیدن خورشید روی آن ها, طرح و رنگ های خیره کننده زیبایی دو چندانی خواهد داشت. این شیشه ها با عبور نور از خود تصاویر زیبایی ایجاد می کند.

همچنین استفاده از این شیشه رنگی های رنگارنگ در حمام های بزرگ به سبک اسپانیایی یا مدیترانه ای ایده ی فوق العاده ای است که شما را مدام مشتاق به حمام رفتن می کند.

شیشه ترنسپرنت

انواع شیشه عبارت اند از :

  • شیشه ترنسپرنت : شیشه هایی هستند که علاوه بر داشتن خاصیت شفاف بودن شیشه و قابل دیده بودن اجسام از هر دو طرف جسم, رنگی نیز هستند.
  • شیشه های رنگی : این شیشه ها در مقایسه با شیشه های معمولی بخش اعظمی از نوز زا جذب و بخش کمتر را از خود عبور می دهند.
  • شیشه های بازتابنده : این شیشه ها بخش بیشتری از طیف های مختلف نور را بازتاب می دهند و در کنترل ورود و خروج نور و انرژی تاثیر می گذارند. در انتخاب شیشه رفلکس باید به محدودیت های آن از جمله آینه ای بودن آن در شب از سمت داخل نیز توجه نمود.
  • شیشه های low-e : این شیشه ها پرتو های گرماازای مادون قرمز را بازتاب داده اما نور مرئی را از خود عبور می دهند. در مناطق گرمسیر انتخاب این نوع شیشه موجب جلوگیری از اتلاف انرژی حرارتی داخل ساختمان به بیرون می گردد.
  • شیشه های لمینت : این نوع شیشه مانع عبور 99% از پرتو های ماواراء بنفش شده و هم زمان نور مرئی و مادون قرمز را از خود عبور می دهند.

شیشه ترنسپرنت یک

شیشه ترنسپرنت دو

شیشه ترنسپرنت سه