شیشه دوجداره

خانه شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

مبنای ساخت شیشه های دوجداره, تعبیه فضای خالی بین چند لایه شیشه است. شیشه دوجداره از دو یا چند لایه شیشه تشکیل شده مه توسط میله یا اسپیسر جداکننده از یکدیگر فاصله میگیرند. در این فضای خالی هوا یا گازی مخصوص بدون رطوبت ( آرگون یا کریپتون ) با فشاری تقریبا مساوی با هوای بیرون قرار میگیرد. این لایه های شیشه در شرایط کنترل شده کارخانه ای به اسپیسر جداکننده یا استفاده از درزگیر غیرقابل نفوذی می چسبند. درون اسپیسر جداکننده, با ماده رطویت گیر پر شده که این ماده سبب جذب بخار و رطوبت هوای فضای بین دو شیشه می گردد.

شیشه دوجداره

انواع اسپیسر ( جدا کننده )

اسپیسر مورد استفاده, از جنس آلومینیوم و با ضخامت های 6 – 8 – 10 – 12 – 14 – 16 میلیمتر و حاوی ماده رطوبت گیر از نوع ریولیت می باشند. اتصال اسپیسر جداکننده آلمینیومی به شیشه از طریق بوتیل به عنوان درزگیر اولیه جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت توسط دستگاه پرس صورت می گیرد. در قسمت بیرونی اسپیسر جداکننده نیز ماده غیرقابل نفوذی به نام پلی سولفاید به عنوان درزگیر ثانویه و با استفاده از دستگاه, تزریق میگردد.

جهت متعادل نمودن فشار هوای بین دوجداره شیشه با هوای بیرون می توان شیر دوطرفه در اطراف شیشه دوجداره نصب کرد و از کجی ظاهری و احتمال شکست آن جلوگیری نمود.

شیشه های دوجداره میتوانند به صورت ترکیبی از انواع شیشه های مختلف مثل : شیشه ساده, شیشه کریستال, شیشه فلوت, شیشه رنگی , رفلکس , لمینیت, سکوریت و … تولید شوند.

در صورت استفاده از شیشه های کم تابش یا Low-E میتوان عبور حرارت از شیشه دوجداره را تا حد ممکن کاهش داد و بدین ترتیب شیشه عایق تری بدست آورد. این شیشه ها از عبور نور و حرارت بوسیله تابش و انعکاس امواج حرارتی جل.گیری می کند. همچنین در صورت استفاده از شیشه های دو جداره و پنجره های عایق یو پی وی سی  میتوان در ازای هرمترمربع شیشه دوجداره به میزان 40مترمکعب گاز در سال صرفه جویی کرد.

شیشه دوجداره با جزییات

اجزای اصلی پنجره های عایق :

  1. قاب و بازشو پنجره
  2. شیشه سه جداره Low-E
  3. لاستیک درزگیر
  4. پروفیل گالوانیره به عنوان استراکچر پنجره