شیشه سندبلاست

خانه شیشه سندبلاست

توضیحی بر شیشه سندبلاست

در زبان لاتین سندبلاست به معنی طوفان شن است به این صورت که شن های مخصوص این کار را با فشار هوا به سطح موردنظر میپاشند و در این حالت نقش هایی بر روی شیشه پدید می آید که حاصل برخورد شن به شیشه است که یه این شیشه ها شیشه سندبلاست شده میگویند.

در این شیوه بر روی چسب طرح را برش کاری میکنند و بر روی شیشه نصب میکنند. پس از آن با سندبلاست نقاطی که برش شده است را کدر و مات میکنند.

برخی از نمونه های طراحی روی شیشه عبارت اند از :

  • اسیدکاری
  • نقره کوب و طلاکوب
  • رنگ آمیزی
  • سندبلاست
  • فیوز گلاس
  • تراش

جالب است بدانید فرآیند سندبلاست برای اولین بار در ایالات متحده آمریا ر سال 1870 میلادی به عنوان یک روش تمیز کاری ثبت گردید و امروزه کاربرد آن را میتوان از تزئینات شیشه ها تا تمیز کاری بدنه کشتی ها, مخازن و سازه های بزرگ مشاهده کرد. ناگفته نماند که سندبلاست شیشه در جهان امروز یک تکنیک زیبا و محبوب محسوب میشود و گاه تا جایی پیش میرود که شیشه را به یک اثر هنری چشم نواز تبدیل میکند.

شیشه سندبلاست طرح سفارشی

شیشه سندبلاست طرح گل

کاربرد شیشه سندبلاست در مکان های مختلف

در شیشه سندبلاست میتوان طرح ها و نقش های دلخواه را بر روی هر نوع شیشه ای ایجاد نمود و شیشه خاصی موردنیاز نیست یعنی طرح خاصی را بر روی شیشه سندبلاست کرد.

شرکت ها و سازمان ها, از شیشه های سندبلاست برای ایجاد طرح لوگو,  برند و یا شعار تجاری بر روی شیشه استفاده میکنند که هم سبب مات شدن شیشه میشود و هم لوگو و یا برند به وضوح نمایش داده می شود.

شیشه های سندبلاستت کاربردهای متفاوتی دارند از جمله میتوان به استفاده از آن در پارتیشن های تک جداره و پارتیشن های دوجداره در فضاهای اداری اشاره کرد.

همچنین از این نوع شیشه میتوان در حمام و برای مات نمودن شیشه استفاده نمود.

شیشه سندبلاست سفارشی

نمونه شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاست مات