شیشه لاکوبل

خانه شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل به شیشه هایی اطلاق میشود که طی فرآیند رنگ شدن از یک سمت تبدیل به یک شیشه رنگی پوششی میگردد و بعد از عملیات رنگ با یک لایه ورق پی وی سی لمینت میگردد که به عنوان محافظ رنگ عمل میکند و از ویژگی های آن میتوان به ایمن نمودن شیشه در هنگام شکست و عدم ریزش یا سقوط شیشه در لحظه شکست میتوان اشاره کرد.

در واقع لاکوبل نام تجاری این محصول بوده و در واقع نوعی شیشه پشت رنگ یا back painted glass هستند.

لاکوبل اکثرا در تمام دنیا به صورت خام عرضه میگردد و قابلیت سکوریت شدن ندارد, اما به تازگی برخی کارخانجات شیشه موفق به تولید شیشه های لعابی رنگی نیز شده اند که قابلیت سکوریت و ضد حرارت شدن را داراست اما به علت استفاده از رنگدانه های معدنی و عملیات حرارتی در دمای بسیار بالا شفافیت و وضوح شیشه های لاکوبل را ندارند و به نوعی رنگ به صورت کدر و مات میباشد.

شیشه رنگی یک المان یا عنصر خیره کننده در فضاهای معماری مدرن است به طوری که استفاده از آن  به عنوان یک عنصر تعیین کننده در فضا قابل لمس است. شیشه به علت داشتن رفلکت و انعکاس در فضاهای داخلی خصوصا در دکوراسیون مدرن امروزی جای خود را باز کرده و به عنوان متریال غیر قابل انکار در آمده است که در سالیان اخیر پروژه های زیادی با این متریال عرض اندام کرده و به نوعی بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

شیشه های لاکوبل رنگی با داشتن ضخامت ها و رنگ های متنوع کاربردی وسیع در دکوراسیون داخلی و دکوراسیون شیشه ای دارد, با رنگ های استاندارد و سمپل کامل و گارانتی ضمانت نامه کتبی از بهترین برند های داخلی و خارجی که علاوه بر کیفیت زیبایی و ظرافت خاصی به پروژه های دکوراسیون شیشه ای بخشیده است.

تفاوت شیشه های لاکوبل خام و سکوریت چیست؟

شیشه های لاکوبل رنگی سکوریت دارای مقاومت ضربه پذیری تا 7 برابر قوی تر از شیشه های خام هستند و بیشتر در مراکز عومی و تجاری با تردد و ترافیک بالا مورد استفاده قرار میگیرند. البته شیشه سکوریت رنگی یا لاکوبل دارای مقاومت خمشی بالاتری هم هستند که بیشتر در سازه های شیشه ای از آن ها استفاده میشود.

تنوع شیشه لاکوبل شرکت بیتاجام شامل 25 رنگ میباشد که به دو صورت شفاف و مات عرضه میگردد که به نام های تجاری لاکوبل و متلوکس مشهور می باشند.

مزایای شیشه لاکوبل :

شیشه های لاکوبل با دوام – درخشان – منعطف در اجرای دیوارها, درهای کشویی و مبلمان دیوارپوش- بین کابینت – حمام – سرویس و محیط های اداری و تجاری لزوم وجود خوود را حفظ میکنند. همچنین برای بالا بردن امنیت میتوان با افزودن فیلم لمینت- ایمنی بیشتری را در صورت شکستن شیشه ارایه داد.

برای نصب شیشه لاکوبل از چسب استفاده میگردد, البته در بعضی موارد مانند نصب شیشه وایت برد از بست فیکس پوینت یا اسپیسر استفاده میشود.در کلیه چسب ها به علت داشتن مواد اسیدی و سولفور از چسب های آینه و پلی یورتان یا mirror silicon استفاده میگردد که با ترکیبات پی یو فاقد مواد فوق بوده و از خوردگی آینه یا شیشه در محیط های مرطوب جلوگیری مینماید.

برای نصب شیشه باید شیشه را حتی الامکان به اندازه یک سانت از زمین فاصله داد تا از شکست شیشه و قرار گرفتن شیشه روی سنگ یا سرامیک جلوگیری شود, زیرا در مدت زمان طولانی با نشست جزیی در ساختمان شیشه ها ترک خورده و میشکنند.

در این نوع شیشه ها از نوعی فیبر یا برچسب پی وی سی در پشت شیشه استفاده شده که در هنگام شکست شیشه از سقوط آن جلوگیری میکند و حتی اگر شیشه خام باشد احتمال ریزش و خطر جانی آن به حداقل میرسد.

نوعی دیگر از شیشه لاکوبل وجود دارد که به آن شیشه لاکوبل تی میگویندکه در این شیشه قابلیت سکوریت وجود دارد و شما میتوانید شیشه رنگی را در کوره سکوریت تا 650 درجه حرارت داده و سکوریت نمایید.

انواع این نوع شیشه, شیشه های متلوکس و شیشه متلاک میباشدکه در تنوع رنگی ساده, رنگی مات و رنگی متالیک با ضخمات های 6 میل تا 20 میل ارایه میشوند.

شرکت بیتاجام ارائه دهنده انواع شیشه لاکوبل رنگی از صفر تا صد میباشد. جهت اطلاع از سایر موارد لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.