نشیمن

خانه نشیمن

نکات مهم در دکوراسیون نشیمن

اتاق نشیمن به دلیل اینکه برای اکثر مردم مکانی چند منظوره به حساب می آید و فعالیت های بسیاری در آن انجام میگیرد از جمله : استراحت, تماشای تلویزیون,مطالعه, گوش کردن موسیقی, حتی انجام تکلیف یا سرگرمی ها و برنامه های خاص.

نورپردازی درست همانطور که در صحنه تیاتر همه را به بازیگر جلب میکند, در اتاق نشیمن نیز باید قسمت های مختلف را برای فعالیت های گوناگون مهیا ساخت.

باید مقدار لازم از نور مناسب روی مجموعه های مختلف اثاثیه اتاق بیفتد تا باعث بهبود از جمله دکوراسیون نشیمن شود.

نشیمن مدرن

اتاق نشیمن محل نجمع افراد خانواده است و بیشترین اوقات افراد خانواده در این فضا میگذرد. میزو صندلی باید در این فضا بر خلاف دیگر فضاهای خانه مثل آشپزخانه بسیار راحت باشد.

اناق نشیمن بهترین فضا برای ادامه فعالیت های روزمره بخصوص انحام تکالیف کودکان می باشد. شناخت دقیق فضای اتاق نشیمن باعث می شود وسایل و امکانات موردنیاز برای این مکان را به صورت مطلوبی فراهم کنیم. فضای نشیمن گاهی می تواند محل حضور مهمانان باشد.

بهتر است که ارتباط اتاق نشیمن با ورودی غیر مستقیم و با غذاخوری و اتاق خواب مستقیم باشد. فضای نشیمن را می توان بوسیله پارتیشن از فضاهای دیگر خانه جدا کرد.

در هنگام تزیین و چیدمان اتاق نشیمن باید دقت نمود که آرامش و تنوع در فضا حاکم شود. تزیین وسایل موجود در این فضا باید طوری صورت بگیرد که مانع از عبور و مرور افراد نشود.معمولا محل قرار گرفتن کتابخانه در اتاق نشیمن است.

جهت تابش نور در فضای داخلی اتاق نشیمن اهمیت بسیاری دارد و باید بر خلاف حرکت دست باشد. همچنین استفاده از نور طبیعی در اتاق نشیمن ( پنجره و پرده ) در این فضا مسیله مهمی است.

بهتر است در فضای نشیمن از نورهای متمرکز استفاده نشود. استفاده از نورهای مخفی در ایجاد آرامش این فضا مناسب تر است.

نشیمن خانه

نشیمن خانه لوکس

رنگ و طرح فضای نشیمن :

هنگامی که تصمیم به انتخاب وسایلی برای خانه گرفتید از جمله مهمترین مسایلی که باید در نظر بگیرید, انتخاب رنگ و مدل مناسب, با توجه به کاربرد و جایگاه وسایل در هر گوشه خانه است.

مثلا مبلمان برای اتاق نشیمن با توجه به پارچه, طرح و مدل مبل نسبت به کوچکی یا بزرگی فضا و تعداد نفرات خانواده انتخاب میشود.

علاوه بر انتخاب مبلمان مناسب و راحت, پرده نیز فاصله ای بین وسایل داخل اتاق و فضای بیرون است که باید رنگ و طرح آن, مناسب با وسایل خانه و رنگ دیوارها باشد.

نشیمن شیشه ای

نشیمن منزل

عوامل مهم در چیدمان

تمام وسایل یک اتاق نشیمن باید به صورتی بسیار راحت و به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر هماهنگی و تناسب, ترجیحا از رنگ های آرامش بخش و شادی آفرین و متناسب با روحیات و سلیقه افراد خانه باشد.

از جمله عوامل مهم دیگر که در چیدمان موثر است نورپردازی است. اتاق نشیمن محلی است که در تمام ساعات روز برای  صرف غذا, پذیرایی مهمان های صمیمی,تماشای تلویزیون و … مورد استفاده قرار میگیرد. نحوه نورپردازی, احساس آرامش یا عدم احساس امنیت, شاد بودن یا دلگیر بودن را به حاضرین القا میکند.

همچنین میتوان با نورپردازی مناسب, عیب و نقص محیط را پوشانید. البته با توجه به این که این قسمت در منزل محل تجمع خانواده است.

نحوه نورپردازی نیز باید به صورتی باشد که آرامش  به افراد القا شود. یک روش بسیار مناسب برای نورپردازی یک اتاق, استفاده از نورهای غیر مستقیم است که مستقیما روی صورت افراد و اشیا سایه های تند ایجاد نکند.

نشیمن خانه خاص

یکی از ایده های مناسب نصب شیشه رنگی بر دیوار بالای تلویزیون و ال سی دی است, در این صورت فضایی مناسب و خوشایند خلق میشود تا فرد بتواند برای دقایقی چشم خود را از روی صفحه تلویزیون برداشته و به عناصر دکوراتیو که به صورت دیوارپوش به شکل شیشه رنگی به نمایش گذاشته شده نگاه کند و در حقیقت از جلوه  و زیبایی آن لذت ببرد.

دیواری به رنگ روشن یا نصب شیشه رنگی لاکوبل به رنگ تیره جلوه ای چشم گیر و خیره کننده در دکوراسیون فضا پیدا می کند.

 

نشیمن لابی

نشیمن خانه فانتزی

نشیمن خود را متحول کنید

استفاده از شیشه رنگی ها در پنجره های امروزی هم امکان پذیر است و میتواند دکوراسیون منزل شما را از این رو به آن رو کند.

اگر دوست داید در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید اما نور شدید آفتاب آزارتان می دهد, می توانید با استفاده از هنر ویترای شیشه پنجره تان را رنگ آمیزی کرده و نوری لطیف را به خانه تان دعوت کنید.

نشیمن لابی خانه همچنین ایده استفاده از شیشه رنگی در کف جایگزین بسیار مناسبی به جای کفپوش میتواند باشد و یکی از ارکان مهم در دکوراسیون و در حقیقت زمینه طراحی و چیدمان خانه است و به همین دلیل بر تمام جنبه های دکوراسیون تاثیر میگذارد, این نقش خصوصا در بخش نشیمن خانه که به نوعی مرکز حضور اعضای خانواده در آن است بیشتر مورد توجه است.

از این رو اگر شیشه رنگی که برای کف انتخاب میشود دارای تنوع رنگ و طرح باشد جلوه دکوراسیون را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد. اما اگر شیشه رنگی نشیمن خود را به لحاظ ترکیب رنگ خنثی انتخاب کنید, فضا مانند یک صفحه روشن برای چیدمان و وارد کردن ترکیب های رنگی برای شما آماده می شود.